Více než rok se postupně připravuje veřejné mínění na fakt, že střet mocností vyprovokovaný Ruskem je nezbytný. Hodiny soudného dne jsou 90 vteřin před dvanáctou...
Všechny zprávy z oblasti vojenství začínají stále častěji naznačovat, že se NATO rozhodlo zapojit do konfliktu proti Rusku. Více než rok se postupně připravuje veřejné mínění na fakt, že střet mocností vyprovokovaný Ruskem je nezbytný. Počkali dva roky od začátku konfliktu, zjistili jak je Rus připraven na válku, jaké má postupy a jeho způsob logistického zabezpečení je odkryt jako na dlani. Prostudovali jeho operační a strategické postupy v letní i zimní fázi konfliktu, vyčerpali jeho skladové zásoby na minimum, odhalili silná a hlavně slabá místa protivzdušné obrany vojsk a území. Jsou přesvědčeni, že obrovské ztráty na zbraních a životech oslabily Rusko natolik, že nyní je ten správný čas udeřit, získat nejen ukrajinská území, ale pokusit se o ovládnutí situace přímo v Rusku.
Dostat se k jejich nerostným a energetickým zdrojům, odstranit hlavního nepřítele jednou provždy.
Připomenu, takto uvažoval i Napoleon či Hitler, ti však neměli před sebou mocnost, která už dva roky intenzivně bojovala.
Uvedu několik citátů z informačního prostoru:
21.11.2023 ČR , NGS na velitelském shromáždění:
Připravujeme se na nejhorší scénář, Na válku vysoké intenzity, velkého rozsahu, s technologicky vyspělým protivníkem vybaveným jadernými zbraněmi.
"Kdyby došlo ke střetu mezi Ruskem a Severoatlantickou aliancí, opakuji kdyby, byli bychom aktivním účastníkem od první vteřiny," uvedl Řehka s tím, že by se to dotklo armády, ale i všech občanů. Tato skutečnost podle něj změnila postup plánování a zavedené postupy.
15.ledna 2024
Německá armáda má rozpracovaný podrobný scénář možného konfliktu zemí NATO s Ruskem, který počítá s nasazením desítek tisíc německých vojáků v Pobaltí a v Polsku. Podle německého scénáře by Rusko mohlo v únoru začít s novou mobilizací. Do armády by mohlo odvést 200 tisíc mužů.
Následně by díky omezené západní pomoci Ukrajině zaznamenalo značný úspěch v jarní ofenzivě proti ukrajinským silám.
Na vojenský postup by Moskva navázala rozsáhlými kybernetickými útoky především v Pobaltí a také provokacemi, k nimž by v pobaltských republikách využila ruskou menšinu.
V září by pak Rusko využilo společných manévrů se svým spojencem Běloruskem k rozmístění 50 tisíc ruských vojáků na západě Ruska a v Bělorusku. Německý scénář počítá s další eskalací, kdy by v říjnu Rusko přemístilo do své enklávy Kaliningradu mezi Polskem a Litvou rakety středního doletu.
Zároveň by v Kaliningradu začalo s masivní propagandou, kdy by tvrdilo, že země Severoatlantické aliance se připravují na invazi.
26.ledna 2024 v 09:06
Britové vyzvali, aby se připravili na nejhorší scénář konfliktu s Moskvou
Generál Shirreff řekl, že Británie se musí připravit na konflikt s Ruskem Británie by neměla vyloučit brannou povinnost vzhledem k rostoucím hrozbám konfliktu s Ruskem, píše Daily Mail s odvoláním na britského generála Richarda Shirreffa, bývalého zástupce velitele sil NATO v Evropě. Poznamenal, že velikost zmenšující se britské armády, která dosahuje 73 tisíc vojáků, nenaznačuje připravenost napadnout Rusko, pokud se "rozhodne zapojit do války se zemí NATO".
24.1.2024
Severoatlantická aliance ve středu spustila nejrozsáhlejší manévry za uplynulá desetiletí. Do vojenského cvičení, které potrvá do konce května, se zapojí 90 tisíc vojáků.
Aliance jím chce prověřit schopnost spojenců zapojit se do konfliktu s tak schopným protivníkem, jakým je Rusko. Informuje o tom zpráva agentury AFP. Manévry, které se budou skládat ze série menších individuálních cvičení, budou probíhat od Severní Ameriky až po východní křídlo NATO v blízkosti hranic s Ruskem.
Na cvičeních bude také 50 bitevních lodí, 80 bitevních letadel a více než 1100 bitevních vozidel. Připomenu, že již na podzim 2023 bylo v Evropě dislokováno 100 000 vojáků USA.
Každá velká válka má svou předehru, která je v podstatě mimo pozornost veřejnosti rozehraná dávno před prvním střetem hlavních sil.
K odpoutání pozornosti může sloužit konflikt na Blízkém východě, který má odvést pozornost od toho, co se připravuje.
Nejprve Izrael se svou operací v Pásmu Gazy, pak Hutiové a bombardování jejich pozic, s vyhrožováním Íránu.
Jeden by si myslel, že v takové situaci by bylo nesmyslem tříštit své úsilí a zahájit i konflikt proti Rusku.
Pokud se však někdo rozhodl ke strategickému kroku, tak je to jen způsob, jak od svého rozhodnutí odvrátit pozornost.
Rusko zahájilo válku na Ukrajině 24.2.2022, tedy skoro před dvěma lety.
Tehdy USA tvrdily, že je to nejvhodnější termín pro zahájení pozemních operací, neboť půda na předpokládaném bojišti bude ještě dva měsíce promrzlá a je vhodná pro velké pozemní operace.
Toto přece platí i v roce 2024, kdy já osobně očekávám na přelomu ledna a února začátek ruské ofenzívy na zisk dalších území na jihovýchodě Ukrajiny, tedy na obsazení teritorií, které jim ještě nepatří v Chersonské, Doněcké Záporožské, Luhanské a asi i Charkovské oblasti.
Tím by uzavřeli nárazníkový pás kolem své východní hranice.
NATO tedy 24.1. spustilo obrovské vojenské ČTYŘMĚSÍČNÍ cvičení, které má připravit vojska všech 31 členských států aliance na možný konflikt.
Pod záminkou cvičení Rusové připravili svůj nástup na Ukrajinu, scénář se opakuje?
Přesně tak nás to učili.
Shromáždi potřebný počet sil a prostředků na hranici pod záminkou cvičení, odkud je snadno použiješ na první dny bojů.
Měsíc předstihu před očekávanou ruskou ofenzívou slouží k zaujetí pozic a upřesnění plánů podle konkrétních podmínek.
Z Ruska se ozývají hlasy o použití jaderné taktické zbraně, aby ukázali své odhodlání jít až za hranu v přesvědčení, že právě toto odradí Západ od jeho plánů.
Hodiny soudného dne jsou 90 vteřin před dvanáctou, takto blízko nebyly NIKDY v historii, která se počítá od roku 1947 po vypuknutí studené války.
Tímto vědci světa upozorňují na velké riziko sebezničení civilizace.
Při pohledu na mapu Evropy spolu s pohledem do německého scénáře války vidíme, proč vlastně nás všechny přijali do NATO tak rychle.
Bojovat se v případě konfliktu totiž nebude v Německu, Francii či Itálii, jako by tomu bylo před rokem 1989, ale právě v Polsku, Pobaltí, Slovensku, Maďarsku či Bulharsku s Rumunskem.
Operační hloubka je totiž právě těch několik set kilometrů, které NATO získalo naším vstupem do Aliance.
Bude využita východní Evropa k ochraně té západní? Západ poskytne svou techniku, logistiku a plánování, východ své území, vojenské a civilní životy.
Vždyť jsme přece spolu v kolektivní ochraně, která má zajistit bezpečnost všem.
Bude mobilizovaný voják sedět v zákopu, unavený z několikadenních bojů a spát opřený o svou zbraň?
Ztratí tam své sny o životě, lásce, rodině?
P.S.
Rusko nemá sílu už dva roky pohnout se více než 10 km od Doněcku směrem na západ.
Tam, kde se vybudovala obrana v 2014, zůstala i celé dva roky otevřeného konfliktu.
Držet 1500km linii ve východní Ukrajině je velmi náročné, nevěřím, že by mělo sílu k útoku v Pobaltí či snad v Polsku.
To je to, o čem se nás snaží přesvědčit generálové NATO.